פציעות ספורט כדורגל

פציעות ספורט הן תופעה נפוצה מאד הן בקרב ספורטאים מקצועיים והן בקרב חובבנים. פעמים רבות הן בלתי ניתנות למניעה, ובפעמים אחרות ניתן למנוע אותן בין אם על ידי חימום מקדים נכון, תנועות נכונות או שימוש באביזרים איכותיים וטובים יותר.

למי פונים במקרים של פציעות ספורט

במקרים של פציעות ספורט, רופא ספורט הוא המענה המקצועי שאליו יש לפנות על מנת לבחון את הפציעה ואת מידת חומרתה ולקבל את המענה הטיפולי הנכון והטוב ביותר. טיפול הניתן מוקדם ככל שניתן ונעשה תוך התייחסות מלאה לכל הסימפטומים הנלווים לפציעה, יכול לעשות את כל ההבדל בין החלמה מהירה וטובה לבין אחת שלא. הדבר נכון במיוחד במקרים של פציעות ספורט אצל כדורגלנים מקצועיים וגם חובבנים, הסובלים לא אחת מפגיעות ברכיים. במקרים אלה ניתוח ברך ופנייה לשירותיו של אורטופד ברכיים יכול לעזור ולאפשר את שובו של השחקן לפעילות מלאה.

מדוע דווקא בכדורגל

משחק הכדורגל מעמיד את השחקנים בפני לא מעט אתגרים. הוא מצריך מהם מיומנויות שונות ובעיקר מהירות ריצה על המגרש. שחקני הכדורגל מנתרים הרבה, רצים במהירויות מהירות או איטיות יותר ונמצאים כל הזמן בתנועה. פציעות ספורט נפוצות בענף זה מתמקדות בקרסול, בירכיים וכאמור בברכיים. הסיבה לפציעות, המתמקדות בעיקרן באזור הברכיים, קשורה למבנה שלהן ולשרירים ולגידים העוטפים אותן. שחקני הכדורגל מפעילים מאמץ וכוח רב על אזור הברכיים ולכן נוטים לסבות מדלקות גיד, ממתיחות ומפציעות שונות, המתרכזות בחלקן בברכיים. הדבר יכול לקרות בשל התקלות עם שחקן אחר, בזמן הריצה, בזמן הבעיטה, בזמן ניתור או נחיתה על הקרקע.

במקרים של פציעה, חשוב לפנות בהקדם, כאמור, לשירותיו של רופא ספורט או אורטופד ברכיים, המכיר לעומק את מבנה הברכיים ויודע לזהות פציעות האופייניות לאזור זה. אבחון הפציעה ואופייה, כמו גם מידת חומרתה, יעזרו לרופא לקבוע את סוג הטיפול הנדרש, כאמור במקרים מסוימים ניתוח ברך הוא הפתרון היחיד שיכול לעזור. לעיתים פיזיותרפיה היא פתרון מתאים וחיזוק השרירים ולעיתים טיפול תרופתי.

מניעה – אפשרי או לא ואיך עושים את זה?פציעות ספורט

כדאי לדעת שאת פציעות הספורט ניתן למנוע לעיתים, או לכל הפחות, את מידת חומרתן. מכיוון שהגורמים לפציעות יכולים להיות הן חיצוניים והן פנימיים, חשוב להבין את כל אחד מהם ואת האופן שבו הם משפיעים. כאשר הגורמים לפציעות הם פנימיים, על השחקן לדאוג לפתח את גמישותו, לבצע חימום לפני המשחק ולהשתדל להגיע אליו רענן ולא עייף. תרגילי כוח יכולים לסייע וכן תרגילים פיזיותרפיים מיוחדים העוזרים בטיפול בפציעות קיימות ומניעת החמרתן בעתיד. כאשר הגורמים לפציעה הם חיצוניים, כלומר, האופן שבו מתנהל המשחק או השחקנים האחרים, קביעת אסטרטגיה נכונה יכולה למנוע את הפציעות או לפחות שלא להחריף את מצבן של הקיימות.

 

קרא עוד: ארטרוסקופיה ברך, פריקת פיקה, שחזור רצועה צולבת

לקביעת פגישת ייעוץ, ניתן להתקשר לאחת מהמרפאות של ד״ר פסקין, ויקבעו עבורכם פגישה.

 

peskindr