פציעות ספורט נפוצות

פציעות ספורט נפוצות

 

אחד הנושאים החשובים והמדוברים ביותר בעולם הספורט והפעילות הגופנית הוא מניעת פציעות ספורט. אנשים רבים חושבים שהם יודעים מספיק טוב מה ואיך צריך לעשות כאשר בפועל אין להם את הידע הדרוש וברוב המקרים הם עלולים להיפגע ולהיפצע, לעיתים אפילו באופן חמור ובעייתי. לא בכדי בענף הרפואה הרחב והמגוון קיים תחום נפרד של רפואת ספורט ואפשר למצוא בו רופא ספורט שטיפול בפציעות שקרו עקב מאמץ יתר או פעילות לא נכונה – הוא תחום ההתמחות המדויק שלו.

פציעות שמקורן בפעילות ספורט לא נכונה יכולות להיות מגוונות ושונות ולכן חשוב מאד להיות קשובים לגוף ולדעת האם התחושות טובות וחיוביות או שמא כדאי לפנות אל רופא, שכן ייתכן והפציעה כבר נגרמה. במידה וחשים שלא בנוח – חשוב לפנות לעזרה כמה שיותר מהר על מנת שהפציעה שייתכן וקרתה לא תחמיר. על מנת להימנע ככל האפשר מפציעת ספורט – חשוב לשים לב לנושאים הבאים:

איך קורות פציעות מספורט?

ברוב המקרים, פציעות שמקורן בתרגילי ספורט לא נכונים תבואנה לידי ביטוי באזור הברכיים. מפרקי הברך נחשבים לאזור רגיש וחשוב מאד לשים לב איך הולכים, רצים או מבצעים תרגילים כאלה ואחרים על מנת לשמור על המפרקים, למנוע שחיקה או עומס וכמובן להימנע מכאבים קשים שעלולים להשבית לגמרי את המתאמן. כאשר חשים חוסר נוחות או כאבים של ממש צריך לפנות אל אורטופד מומחה ברכיים ספורט ללא עיכוב או דיחוי על מנת שיוודא שאין מדובר בפציעת ספורט שעלולה להחמיר או להשפיע על איברים אחרים בגוף.

במידה וחשים כאב כלשהו שלא אמור להתקיים או שלא אמורים לחוש אותו – מומלץ להפסיק באופן מידי את האימונים ולקבוע תור לאיש מקצוע שיוכל לאבחן את המצב, להבין מה מקור הכאבים ולטפל בדרך הטובה והמתאימה ביותר. חשוב לזכור שכל פציעה, קלה כקשה עלולה להחמיר במידה ומתעלמים ממנה ולכן רופא ספורט הוא הסמכות המקצועית הנכונה שצריכה להנחות האם אפשר לחזור לאימונים או שמא עדיף לקחת הפסקה עד שתחזור התחושה הכללית הטובה וייעלמו כל הכאבים כלעומת שבאו.

פציעות ספורט

לקביעת פגישת ייעוץ, ניתן להתקשר לאחת מהמרפאות של ד״ר פסקין, ויקבעו עבורכם פגישה.

 

peskindr